#1 2010-03-06 22:19:37

Miley_Johntson

Moderator

Zarejestrowany: 2010-03-06
Posty: 4
Punktów :   

Kodes Karny i Drogowy

http://img15.imageshack.us/img15/2685/46739112.png


Artykuł 1. Drobne przestępstwa.

§1. Podmiot okazujący zachowania nieodpowiednie i przejawiające agresje może zostać ukarany grzywną od 100 do 500 dolarów w zależności od śmiałości czynu.
§2. Podmiot przejawiający agresje, w jakikolwiek sposób do funkcjonariusza publicznego na służbie, zostaje ukarany mandatem w wysokości od 200 do 500 dolarów. Jeśli podczas zajścia doszło do rękoczynu bądź użycia broni przez podejrzanego może On zostać ukarany karą więzienia od 2 do 4 lat (2-4 dni).
§3. Podmiot, który niszczy, dewastuje mienie stanu zostaje ukarany mandatem w wysokości 300 dolarów oraz jest zobowiązany do odkupienia zniszczonego mienia, bądź ewentualnie do naprawienia jego bądź pokrycia kosztów naprawy lub kupna identycznego przedmiotu.

Artykuł 2. Zbrodnie wobec życia i zdrowia

§1. Podmiot, który dopuści się: napadu na innego człowieka, wymuszania pieniędzy, lub innych dóbr materialnych, zostaje zatrzymany i grozi mu areszt od 4 do 6 lat.(4 - 6 dni)
§2. Podmiot posiadający narkotyki lub inne środki odurzające, bądź nielegalną broń, może zostać ukarany karą pozbawienia wolności od 2 do 4 lat, a owe przedmioty zostają skonfiskowane.(2- 4 dni)
§3. Podmiot dopuszczający się zabójstwa (mowa również o zleceniodawcy) zostaje zatrzymany i grozi mu więzienie stanowe od 15 lat do dożywocia, bądź kary śmierci.(od 15 dni, dożywocie bądź FCK)
§4. Podmiot podejrzany o kierowanie zorganizowaną szajką przestępczą, mafią czy gangiem zostaje zatrzymany i grozi mu więzienie od 15 do 25 lat (15 - 25 dni)
§5. Podmiot dopuszczający się zabójstwa (mowa również o zleceniodawcy) funkcjonariusza publicznego na służbie zostaje zatrzymany i grozi mu od 25 lat do dożywotniej kary pozbawienia wolności bądź kary śmierci.(25 dni, dożywocie lub FCK)
§6. Podmiot dopuszczający się próby targnięcia na czyjeś życie, zostaje zatrzymany i grozi mu od 4 do 6 lat pozbawienia wolności.(4 - 6 dni)
§7. Podmiot dopuszczający się próby zabójstwa funkcjonariusza, żołnierza, agenta, pracownika rządu zostaje zatrzymany i grozi mu od 8 lat do 10 lat pozbawienia wolności.( 8-10 dni)
§8. Podmiot dopuszczający się próby narażenia życia lub zdrowia Gubernatora bądź Burmistrza zostaje zatrzymany i grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 10 do 12 lat. (10-12 dni)
§9. Podmiot próbujący odebrać sobie życie zostaje zatrzymany i pod przymusem zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. Zostaje także poddany leczeniu na czas nieokreślony aż do całkowitego wyleczenia umysłowego.
§10. W przypadku, gdy orzeczone zostanie nieumyślne spowodowanie zabójstwa podmiot może zostać ukarany karą od 4 do 6 lat pozbawienia wolności.(4 - 6 dni)
§11. Spowodowanie uszczerbku na zdrowiu będzie karane karą w wysokości 2 lat pozbawienia wolności.(2 dni)
§12. Pomoc w popełnieniu samobójstwa jest karana więzieniem do lat 3. (3 dni)
§13. Osoby posiadające broń w sądzie (z wyjątkiem osób do tego upoważnionych przez sąd) podlegają karze grzywny do 1000$ lub karze pozbawienia wolności do 2 lat. (1000$ + 2 dni)
§14. Podmiot dopuszczający się targnięcia na czyjeś życie, zostaje zatrzymany i grozi mu od 6 do 8 lat pozbawienia wolności.(6 - 8 dni)
§15. Podmiot dopuszczający się narażenia życia lub zdrowia Gubernatora bądź Burmistrza zostaje zatrzymany jest zagrożony karą od 15 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. (od 15 dni do dożywocia)
§16. Podmiot dopuszczający się porwania tj. bezprawnego pozbawienia wolności jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.(10 dni)


Artykuł 3. Zbrodnie przeciwko porządkowi i moralności

§1. Podmiot zakłócający spokój Stanu poprzez niżej wymienione czyny zostaje obciążony grzywną o wysokości od 400 do 1200 dolarów:

    * Wtargnięcie na prywatną posesje.
    * Zakłócanie porządku w obiektach publicznych takich jak: bary, sklepy, banki itd.
    * Wandalizm, Rozróby
    * inne.
    * Ograniczenie wolności.

Jeśli czyn powtórzy się wielokrotnie, można skazać podejrzanego na rok pozbawienia wolności. (1 dzień)
§2. Podmiot, który dopuszcza się wyrobu/rozprowadzaniu nielegalnych dokumentów (dowody, prawa jazdy, metryki, zezwolenia, zaświadczenia i inne), zostaje umieszczony w zakładzie karnym na czas od 2 do 4 lat oraz zostaje dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Otrzymuje też zakaz pracy w służbach rządowych.(2 - 4 dni)
§3. Podmiot podejrzany o handlowanie narkotykami, bądź bronią palną zostaje umieszczony w zakładzie karnym na od 5 do 7 lat. (5 - 7 dni)
§4. Każdy, kto dopuszcza się przygotowania: zbrodni, przestępstwa, rewolucji, lub powstania jest zagrożony karą od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. (3 - 5 dni)
§5. Kto uczestniczy w powstaniu, rewolucji bądź zamachu stanu może zostać ukarany karą od 6 do 8 lat pozbawienia wolności. (6 - 8 dni)
§6. Zabrania się także sprzedaży dóbr tj. broni i innego tego typu przedmiotów z instytucji państwowych tj.

    * FBI
    * Police Department
    * Secret Service
    * i wszelkie inne instytucje rządowe.

Uważa się to obrazę Stanu. Czyn ten będzie karany od 4 do 6 lat pozbawienia wolności. (4 - 6 dni)
§7. Prowokacja i obraza funkcjonariusza instytucji rządowej na służbie będzie karana. Za czyn ten grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. (2 dni)
§8. Przeszkadzanie w toku prowadzonej rozprawy sądowej podlega karze grzywny do 5000$.
§9. Obraza urzędnika stanowego (w tym sędziego) podlega karze grzywny do 7500$.
§10. Składanie fałszywych zeznań policji, urzędnikowi lub sędziemu podlega karze do 3 lat więzienia. ( 3 dni )
§11. Obywatel ukarany karą grzywny nie ma prawa do jej nie zapłacenia. Nie ma możliwości do zamiany (bez zgody sądu) zamiany kary grzywny na karę więzienia.
§12. Nie zapłacenie kary grzywny nadanej przez policję lub sąd jest karane i grozi za to do 3 lat więzienia. Zaległe należności nie przepadają, lecz zostają odbierane przez komornika sądowego (wyrokiem sądu) z dodatkową opłatą manipulacyjną 300$. (3 dni)
§13. Żebractwo jest karane do 2 lat więzienia lub kara grzywny do 1000$. (2 dni)
§14. Sąd może przystąpić na prośbę oskarżonego o spłatę ratalną grzywny (minimum 10% wartości grzywny dziennie).
§15. Karze sądowej podlega każdy obywatel, który łamie prawo, nawet gdy jest to wysoko postawiona osoba w Rządzie.
§16. Wszyscy podlegają prawu jednakowo, nie ma ludzi ponad prawem.
§17. Przed sądem osoby posiadające immunitet tracą go.
§18. Wszystkie instytucje prywatne zatrudniające pracowników musza im zapewnić opiekę społeczną w formie ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia na jednego pracownika nie może przekroczyć 20$.
§19. Nie płacenie ubezpieczenia pracowniczego traktowane jest jako przestępstwo. Grozi za to 4 lata więzienia lub 2000$ grzywny. ( 4 dni)
§20. Zażywanie wszelkiego rodzaju środków odurzających przed lub w trakcie pracy jest surowo zabronione. Karą za wymieniony czyn jest zwolnienie dyscyplinarne i pozbawienie wolności do lat 2.(2 dni + utrata pracy)
§21. Oferowanie lub zachęcenia do wręczania łapówek zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. (3 dni - czyn niedokonany)
§22. Za przyjmowanie lub wręczanie honorariów poza oficjalnych (tzw. lapówek) podmiot zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. (5 dni - czyn dokonany)
§23.Próba dokonania gwałtu jest zagrożona karą w wysokości lat 4 (4 dni), zaś dokonanie gwałtu karą 8 lat (8 dni) pozbawienia wolności
§24.Instytucje sądowe mają upoważnienie do rekwirowania przedmiotów dłużnika.

Artykuł 4. Obrona konieczna[/color]

§1. Każdy podmiot, który jest zagrożony utratą życia ma prawo do obrony koniecznej, czyli do odparcia czynu karnego wykonywanego na podmiocie przez inny podmiot ( tj. napastnik) .
§2. Broniąc mienia prawa bądź innej rzeczy Stanowej mamy prawo do obrony koniecznej.
§3. Jeśli podmiot zostanie napadnięty na swojej posesji lub w swoim pojeździe ma prawo do obrony koniecznej, a w razie potrzeby może sięgnąć po broń palną, jeśli posiada zezwolenie.

Artykuł 5. Rodzaje kar

§1. Kary:

    * grzywna,
    * ograniczenie wolności
    * pozbawienie wolności
    * kara grzywny może zostać zamieniona na karę ograniczenia lub pozbawienia wolności w skrajnych przypadkach
    * pozbawienie życia przez wstrzyknięcie trucizny do organizmu podmiotu,

§2. Stawkę grzywny wymierza się zgodnie z prawem, określając liczbę stawek oraz wysokość jednej stawki; jeżeli Konstytucja bądź ustawa nie stanowi inaczej, najniższa liczba stawek wynosi 100, zaś najwyższa to 20 tyś.
§3. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, kara ograniczenia wolności trwa najkrócej rok, najdłużej dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia.
§4. W czasie odbywania kary ograniczenia wolności skazany:

    * nie może bez zgody sądu lub prokuratury zmieniać miejsca stałego pobytu,
    * jest zobowiązany do wykonywania pracy wskazanej przez sąd,
    * ma obowiązek udzielania wyjaśnień dotyczących przebiegu odbywania kary.
      §5. Kara śmierci jest prawnie sprawiedliwa i pełnomocna w skrajnych przypadkach.


Artykuł 6. Skutki karne

§1. Skutkami karnymi są:

    * pozbawienie praw publicznych,
    * zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej,
    * zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub z opieką nad nimi,
    * obowiązek powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu,
    * zakaz prowadzenia pojazdów,
    * obowiązek naprawienia szkody,
    * nawiązka,
    * świadczenie pieniężne,
    * podanie wyroku do publicznej wiadomości,


§2. Pozbawienie praw publicznych obejmuje utratę czynnego i biernego prawa wyborczego do organu władzy publicznej, organu samorządu zawodowego lub gospodarczego, utratę prawa do udziału w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz do pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, jak również utratę posiadanego stopnia wojskowego.
§3. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.(3 dni)
§4. Sąd może wydać zakaz zajmowania wszelkich lub określonych stanowisk, wykonywania wszelkich lub określonych zawodów albo działalności, związanych z wychowaniem i edukacją oraz funkcjami rządzenia.
§5. Sąd ma prawo orzec zakaz prowadzenia określonej instytucji lub przedsiębiorstwa w razie skazania za przestępstwo popełnione w związku z prowadzeniem takiej działalności, jeżeli dalsze jej prowadzenie zagraża istotnym dobrom chronionym prawem.
§6. Sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności, jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji. W takim przypadku osoba, która popełniła występek prawny zostanie pozbawiona nadanych mu praw do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych tym celu. Najprawdopodobniej traci także prawo jazdy.

Artykuł 7. Służby porządkowe

§1. Funkcjonariusz w tym przypadku osoba, która pełni pieczę nad ochroną mienia publicznego, może użyć nadanej mu władzy i siły w przypadku bądź, kiedy osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa lub złamania któregoś z punktów wymienionych w kodeksie postępowania karnego nie zastosuje się do jego poleceń. Użyć powinno się w takich przypadkach: ostrzeżenia słownego, jeśli dana osoba nie zastosuje się do wydanego polecenia i zacznie uciekać lub stawiać opór, funkcjonariusz jest w pełni usprawiedliwiony od popełnionych przez niego czynów czy nawet użycia broni.
§2. Użycie broni palnej w przypadku niezastosowania się do poleceń funkcjonariusza patrz Art.7 § 1 jest w pełni dozwolone. Funkcjonariusz musi wydać ostrzeżenie, a następnie jest uprawniony do użycia broni w przypadku zagrożenia życia.
§3. Nadużywanie władzy jest rygorystycznie zabronione pod groźbą kary pozbawienia wolności do 4 lat(4 dni). Czyny typu:

    * znęcania się nad podejrzanym.
    * łamania praw podejrzanego.
    * jeżdżenie pojazdem służbowym dla własnej przyjemności i potrzeby
    * używanie broni palnej bez powodu lub w przypadku nieodpowiedniej sytuacji.

§4. Funkcjonariusz nie ma prawa sam wymierzać lub egzekwować kary. Nie dotyczy to kodeksu ruchu drogowego.
§5. Podejrzany musi zostać obowiązkowo przywieziony do sądu na rozprawę z więzienia przez Police Department.
§6. ((Służby porządkowe, mogą robić PowerGaming, czyli zmuszać kogoś do jakiś sytuacji, oczywiście w granicach rozsądku i zgodnie z kodeksem))
§7.Jeżeli w mieście nie ma pracowników sądu (mowa o serwerze), a należyta kara dla przestępcy przekracza 2 lata funkcjonariusze PD, lub FBI mają prawo do przetrzymania więźnia w areszcie aż do chwili pojawienia się w mieście (na serwerze) pracownika sądu.
§8.Aresztowanie sędziego odbywa się w chwili wydania nakazu przez prokuratora generalnego lub prezesa Departament of Justice.
§9.Sąd ma prawo do wyproszenia (lub wyrzucenia siłą) z sali rozpraw lub nałożenia kary porządkowej (grzywny) do 2000$ osoby przeszkadzającej w toku rozprawy, ubliżającej lub zachowującej się niewłaściwie, nawet, gdy jest to mecenas lub prokurator.
§10. Sąd jest instytucją niezawisłą, żaden organ władzy nie może zmieniać jego orzeczeń, ani wpływać w jakikolwiek sposób na ich decyzję.
§11. Kto zmienia orzeczenie sądowe bez wyroku sądu podlega karze do 6 lat więzienia. (6 dni)
§12. Niezależność sędziów gwarantuje zasada nieusuwalności. Osoba powołana na sędziego pozostaje nim już do emerytury (60 lat) chyba, że sama zrezygnuje z tej posady albo zostanie usunięta prawomocnym wyrokiem.
§13. Apelację można założyć przy pierwszym orzeczeniu. Po drugim wyroku apelacja zostanie odrzucona.
§14. Przed sądem może zeznawać tylko osoba pełnoletnia posiadająca dowód osobisty.
§15. Nie wykonywanie obowiązków służbowych jest karane i grozi za to dożywotnie utracenie stanowiska lub do 6 lat więzienia. Sąd może ograniczyć się do pouczenia. (6 dni)
§16. Przetrzymywanie osoby w więzieniu lub areszcie (celi, z wyjątkiem sądowej) przez PD lub FBI nie może przekraczać 2 dni (2 dni). Za przekroczenie dozwolonego czasu grozi kara grzywny 1500$ nakładana na komisariat, lub kara 8 lat więzienia nakładana na osobę zamykającą w celi. Wyjątek przetrzymywania stanowi sytuacja opisana w Art.7. §7.
§17. Funkcjonariusz na służbie ma obowiązek wylegitymować się podczas kontroli drogowej.

Artykuł 8. Przedsiębiorstwa.

§1. Każda firma działająca na terenie miasta musi być zarejestrowana. W przeciwnym wypadku, jej właściciel zostaję obciążony karą w wysokości 5000$, a biznes zostaje konfiskowany przez Rząd.
§2. Rejestracją firm zajmuję się tylko i wyłącznie Burmistrz.
§3. Jeżeli prezes, kierownik, szef, tj. prawny właściciel danej instytucji zaniedbują ją, czyli w świetle prawa jest ona nieaktywna, jest zagrożony karą od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. (3-5 dni)
§4. Konfiskata biznesu następuje gdy:

    * Jest on zaniedbywany przez właściciela tj., nieczynny, nieprosperujący.
    * Łamane są prawa kodeksu karnego.
    * Właściciel był karany.
    * Biznes jest niezarejestrowany zgodnie z Art. 8 §1, po 7 dniach od rozpoczęcia działalności.

§5. Rząd ma prawo sprzedać skonfiskowany biznes.

Artykuł 9 Terroryzm

§1. Utrzymywanie kontaktów z członkami organizacji terrorystycznych zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wysokości lat 3.
§2. Obywatele saudyjscy podlegają całkowitej kontroli na terenie San Andreas. Ich obecność w tym okręgu jest rejestrowana w odpowiednim spisie. (fotografie, dane, odciski palców)

Artykuł 10. Przestępcy - prawa.

§1. Każdy przestępca, tj. podmiot który złamał prawo zachowuje prawa człowieka.
§2. Przestępca ma prawo do jednego telefonu.
§3. Przestępca jest uprawniony do obrońcy prawnego z urzędu bądź wyboru.
§4. Przestępca ma prawo zachować milczenie podczas aresztowania.
http://img62.imageshack.us/img62/5458/99234026.png

Artykuł 1. Wykroczenia w ruchu drogowym.

§1. Podmiot, który dopuści się przejechania na czerwonym świetle zostaje ukarany mandatem karnym w wysokości 500$ i 8 punktami karnymi.
§2. Podmiot, który dopuszcza się przekroczenia dozwolonej prędkości 60km/h w terenie zabudowanym zostaje ukarany mandatem karnym w wysokości 500$ i 10 punktów karnych.
§3. Podmiot, który dopuszcza się przekroczenia dozwolonej prędkości 80km/h w terenie niezabudowanym zostaje ukarany mandatem karnym w wysokości 500$ i 6 punktów karnych.
§4. Podmiot, który jeździ po trawniku bądź parkuje na nim zostaje ukarany karą w wysokości 200$ oraz 2 punktami karnymi.
§5. Podmiot kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu bądź narkotyków zostaje ukarany stratą prawa jazdy i karą w wysokości 1000$.
§6. Podmiot, który nieprawidłowo parkuje pojazd zostaje ukarany karą w wysokości 500$ i 6 punktami karnymi.
§7. Podmiot dopuszczający się nieprawidłowego wyprzedzania tj., Na skrzyżowaniu bądź prawą stroną pasa drogowego zostaje ukarany karą w wysokości 800$ i 10 punktami karnymi.
§8. Podmiot jeżdżący pod prąd, zostaje ukarany mandatem w wysokości 800-1000 dolarów oraz 10 punktami karnymi.
§9. Podmiot zawracający używając hamulca ręcznego, zostaje ukarany mandatem w wysokości 500 dolarów oraz 6 punktami karnymi.
§10. Podmiot wymuszający pierwszeństwo, zostaje ukarany mandatem w wysokości 200-500 dolarów oraz 8 punktami karnymi.
§11. Podmiot, który nie zatrzyma się na skrzyżowaniu lub w miejscach do tego przeznaczonych (tj. białe linie na drodze przejścia dla pieszych), zostaje ukarany mandatem w wysokości 200 dolarów oraz 4 punktami karnymi.
§12 Podmiot, który stanowi zagrożenie przez nieostrożną jazdę zostaje ukarany mandatem w wysokości 800$ i 6 punktami karnymi.
§13 Każdy kierujący pojazdem mechanicznym ma obowiązek zapinać pasy bezpieczeństwa, bądź używać kasku i ochraniaczy w przypadku jednośladów. Nie zastosowanie się do owego paragrafu, poskutkuje mandatem w wysokości 600$ i 4 punktami karnymi.

Artykuł 2. Pościg.

§1. Podmiot, który nie zatrzymuje pojazdu na wezwanie funkcjonariusza na służbie, zostaje ukarany mandatem w wysokości 500-1000 dolarów oraz 8 punktami karnymi.
§2. Podmiot, który nie zatrzymuje pojazdu na wezwanie funkcjonariusza na służbie, pomimo wielu ostrzeżeń, zostaje ukarany mandatem w wysokości 2500 dolarów, zamiennie areszt ((2 dni)) oraz 16 punktami karnymi.
§3. Podmiot, która utrudnia pościg za podejrzanym, zostaje ukarany mandatem w wysokości 1500 dolarów, zamiennie areszt ((1 dzień)) oraz 10 punktami karnymi.

Artykuł 3. Zabronione przedmioty.

§1. Podmiot, który posiada podtlenek azotu w pojeździe mechanicznym, zostaje obciążony mandatem w wysokości 2000 dolarów i 20 punktami karnymi, a pojazd zostaje zarekwirowany na parking policyjny, układ zostaje zdemontowany.
§2. Podmiot, który posiada zamontowaną hydraulikę, zostaje obciążona mandatem w wysokości 2000 dolarów i 20 punktami karnymi, a pojazd zostaje zarekwirowany na parking policyjny, układ hydrauliczny zostaje zdemontowany.

Artykuł 4. Wypadek samochodowy.

§1. Podmiot, który przyczyni się do spowodowania wypadku samochodowego, zostaje obciążony mandatem w wysokości 800 dolarów i 10 punktami karnymi, oraz jest zobowiązany przy funkcjonariuszu uregulować należność odszkodowania uzgodnioną między poszkodowanym, a sprawcą wypadku.
§2. Podmiotowi, który przyczyni się do spowodowania wypadku określonym w artykule 4, ustępie 1 niniejszego kodeksu, odmawia przyjęcia mandatu i uregulowaniu płatności odszkodowania, zostaje zatrzymana w policyjnym więzieniu (( 120 minut)), należne płatności są pobierane z jego ubezpieczenia lub poprzez urząd bądź potrącane z konta bankowego.
§3. Podmiot, który przyczyni się do spowodowania wypadku określonym w artykule 4, ucieka z miejsca wypadku, dostaje mandat w wysokości 2500 dolarów, zostaje zarekwirowane prawo jazdy samochodem, a osoba zostaje zatrzymana w policyjnym areszcie((1 dzień)).

Artykuł 5. Dokumenty.

§1. Podmiot kierujący pojazdem, podczas kontroli drogowej, ma obowiązek wylegitymować się dokumentem tożsamości (dowód osobisty) oraz aktualnym prawem jazdy.
§2. Podmiot, który nie posiada przy sobie potrzebnych do kontroli dokumentów, zostaje ukarany mandatem w wysokości 400 dolarów, zamiennie areszt ((1 dzień)) oraz 6 punktami karnymi.
§3. Podmiot kierujący niezarejestrowanym pojazdem (brak dowodu rejestracyjnego i tablic) zostaje ukarany mandatem w wysokości 1000$, a pojazd w zależnie od sytuacji może trafić na parking policyjny bądź jego koła mogą zostać zablokowane co w rezultacie unieruchomi auto.
§4 Podmiot, który dopuści się poruszania pojazdem jednośladowym napędzanym siłą mięśni, bez aktualnego dowodu osobistego potwierdzającego jego tożsamość, może zostać ukarany mandatem w wysokości 500$. Istnieje możliwość zarekwirowania pojazdu.

Artykuł 6. Aresztowanie.

§1. Funkcjonariusz służbie policji ma pełnoprawną sposobność aresztować podejrzanego, jeżeli ten stawia opór przy kontroli.
§2. Funkcjonariusz na służbie policji ma pełnoprawną sposobność użyć broni w przypadku stawianego przez podejrzanego oporu w trakcie kontroli, aresztowania lub przesłuchania.

Artykuł 7. Rekwirowanie samochodu.

§1. Auto można odebrać nie wcześniej niż przed 24 godzinami od rekwizycji.
§2. Auto powinno zostać zarekwirowane, jeśli podmiot dopuścił się złamania powyżej czterech przepisów drogowych.
§3. Pojazd zarekwirowany można odzyskać przez wpłacenie odpowiedniej kwoty. (( wzór: 50% hurtowej wartości wozu)) komendantowi.
§4. Jeżeli właściciel pojazdu nie stawi się w ciągu 7 dni od daty odbioru pojazdu, ten zostaje sprzedany, a pieniądze zasilą konto Police Department.
§5. Wszystkie pojazdy biorące udział w nielegalnych wyścigach zagrożone są rekwizycją.

Artykuł 8. Wyszczególnienie miejsc, w których można parkować.

§1. Strefy parkowania są dostępne, takimi miejscami są:

    * strefa w centrum handlowym
    * strefa obok ratusza
    * wyznaczone parkingi.

§2. Wyjątkiem jest stan zagrożenia życia lub inne zagrożenie wtedy można pozostawić samochód bez kierowcy w zabronionej strefie.
§3. W strefie zakazu dozwolone jest parkowanie nie dłużej, niż przez 30 sekund.
$4. Pojazd niepoprawnie zaparkowany może zostać unieruchomiony poprzez blokadę nałożoną na koła.

Artykuł 9. Poruszanie się pojazdem jednośladowym napędzanym siłą mięśni.

§1. Rowerzysta ma prawo korzystać ze swojego pojazdu, jeśli posiada dowód osobisty.
§2.Kierujący rowerem ma obowiązek poruszać się wyłącznie po chodniku. W przeciwnym wypadku zagrożony jest mandatem w wysokości 400$.
§3. Podczas jazdy rowerzysta powinien być wyposażony w kask (znajdujący się na głowie /pasy) jednak jeśli nie posiada owego przedmiotu winien zapłacić mandat w wysokości 200$.
§4. Podczas, gdy w okolicy poruszającego się rowerem podmiotu nie ma chodnika, powinien on znajdować się jak najbliżej pobocza.

Artykuł 10. Podsumowanie.

§1. Kwoty za popełnione wykroczenia sumują się.
§2. Punkty karne za popełnione wykroczenia sumują się.
§3. Prawo jazdy jest unieważniane po zdobyciu 25 punktów karnych.
§4. Kodeksy karne mogę być edytowane i aktualizowane bez podania przyczyn.
§5. Tylko i wyłącznie mandaty można zapłacić drogą korespondencyjną przed upływem 7 dni od nadania.
§6. Wartość blokady nałożonej na koła nie może przekraczać 2000$. W innym przypadku nakładający poniesie odpowiednie konsekwencje.

Ostatnio edytowany przez Miley_Johntson (2010-03-06 22:21:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.scoigi2klan.pun.pl www.slanderers.pun.pl www.polskiminecraft.pun.pl www.najlepszemotylki.pun.pl www.retro-vintage.pun.pl